İSTANBUL
TÜM MEKANLAR
Dolmabahçe Saat Kulesi Dolmabahçe Saat Kulesi Dolmabahçe Saat Kulesi, Bezmi Alem Valide Sultan Camii ile Dolmabahçe Sarayı’nın Saltanat Kapısı arasında yer alır.
Taksim Gezi Parkı Taksim Gezi Parkı Türkiye'nin gündeminde belki de en üst sıraya oturan Taksim Gezi Parkı, İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde bulunan ve Taksim Meydanı ile Elmadağ semtleri arasında yer alan şehir parkının adı.
Panoramik Müze Panoramik Müze Türkiye'deki ilk panoramik, dünyadaki ise ilk kubbeli panoramik müze, İstanbul'un fethini konu ediniyor.
Beylerbeyi Sarayı Beylerbeyi Sarayı Anadolu yakasının gözde mimarisi...
Kız Kulesi Kız Kulesi Kız Kulesi’nin ne zaman yapıldığı hakkında kesin bir bilgi olmamakla birlikte, bazı kaynaklarda Kule’nin mimari yapılanma süreci M.Ö. 341’e kadar indiği görülmektedir.
Proje 4L | Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi Proje 4L | Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi Türk ve Yabancı ustalar ile genç sanatçıların birlikte yer aldığı Elgiz Koleksiyonu, üslup, tür ve malzeme bakımından çeşitliliğe sahip bulunuyor.
Harbiye Askeri Müzesi Harbiye Askeri Müzesi Askerî Müze, İstanbul'un Harbiye semtinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan, 54.000 m²lik bir alan üzerinde kurulu 18.600 m²lik binasıyla bir yapılar kompleksidir.
Klasik Otomobil Müzesi Klasik Otomobil Müzesi Her biri otomobil tarihinde kilometre taşı olmuş klasiklerle dolu olan Klasik Otomobil Müzesi'nde 1920-1970 arası döneme ait 60'ın üzerinde otomobil sergileniyor.
Sakıp Sabancı Müzesi Sakıp Sabancı Müzesi Sakıp Sabancı’nın Atlı Köşk’ü şimdinin Sakıp Sabancı müzesi.