İSTANBUL
Martı İstanbul Hotel Martı İstanbul Hotel

Martı İstanbul Hotel

Zarafet ve şıklığın yeni adresi beş yıldızlı Martı Istanbul Hotel, alışveriş, kültür ve iş hayatının kalbi olarak nitelendirilen, aynı zamanda eğlenceli ve hareketli gece yaşantısının da merkezi olan Taksim'de yer alıyor.

Bu görkemli yapı, İstanbul'un tarihi zenginliklerine yakınlığının yanısıra, eşsiz Boğaziçi kıyılarına da kolay ve kısa ulaşım mesafesinde. Martı Istanbul Hotel, bu şehrin tutkunlarının ve keşfetmek isteyenlerin yeni adresi.Uluslararası alanda da marka olan tasarımcı Zeynep Fadıllıoğlu tarafından tasarlanan Martı Istanbul Hotel,  270 lüks oda ve süitten oluşmakta.  Otel ayrıca, zevkli döşenmiş restoranlar, ferah ve çeşitli boyutlardaki toplantı imkanları ve olan Spa'sı ile bir dizi lüks servisler sunmaktadır.

 

Martı Istanbul Hotel misafirlerine uluslararası standartlarda tasarlanmış11 katta 31'i süit, 270 şık odası ile ayrıcalıklı konaklama olanağı sunmaktadır. Mor ve mavi tonlarının hakim olduğu çağdaş çizgilerle tasarlanmış odalar, konforun yanısıra geleneksel Türk motiflerine yer verilerek geçmişe dair hoş göndermeler de yapılmıştır. Odaların büyük çoğunluğunda banyolar şık cam bölmelerle odadan ayrılmış olup, küvet ve ayrı bir duş ünitesi içermektedir.


Otel, Istanbul’un kalbinde yer almaktadır ve odaların tümü Taksim ve çevresinin manzarasına sahiptir.  Süitlerin birçoğunun banyosunda misafirlerimizin  geleneksel Türk hamamı keyfini yaşayabilmeleri için bir hamam klasiği olan kurna bulunmaktadır. Bu süitlerin banyoları zarif hamam takımlarıyla taçlandırılmaktadır.

 

İstanbul, her türlü damak zevkine uygun geleneksel, çağdaş, yerel ya da uluslararası yeme içme mekanları açısından azımsanmayacak zenginlikte bir şehir olmasına rağmen, Martı İstanbul Hotel bu kalabalık metropolde çok iyi restoranlarıyla yeni bir gündem yaratma konusunda oldukça iddialı.  Otelin maestro şefler tarafından yönetilen dinamik kadrolu mutfakları "Lüksün Sadeliği" mottosu ile geniş bir yelpazede gastronomik ziyafetler sunuyor.

 

Otele ferah giriş avlusundan geçerek yaklaşırken misafirlerimizi Fransız ve Asya mutfaklarından seçkin örnekler sunan BRASS karşılıyor. Asma katta yer alan ve şık tasarımıyla dikkat çeken Quad Restaurant&Bar gün boyunca konuklarına yeme içme imkanı sunuyor. Orta noktada bulunan otantik Türk çadırı görünümlü tentesi ve etrafına yerleştirilmiş lounge tarzı oturma grupları ile hoş bir görünüme sahip olan bu mekan, beş çaylarından kokteyl saatlerine kadar gün boyu konuklarımız için çekim noktası olma özelliğinde.

 

 

  • FOTOĞRAFLAR
NOTLAR -

Daha Büyük Görüntüle
Yorum Yapın Bu mekana hiç yorum yapılmamış! İlk yorumu siz yapmak istemez misiniz?