İSTANBUL
İstanbul Modern Müzesi İstanbul Modern Müzesi

İstanbul Modern Müzesi

Modern ve yalın görünümü, gösterime soktuğu filmleriyle, ev sahipliği yaptığı sosyal ve eğitim projeleriyle 'klasik müze' anlayışını kentte ilk kıran adreslerden..

Yurt dışındaki modern sanat müzelerinin Türkiye'deki ilk örneği olarak gürültü patırtılarla açıldı. Müzede hem yerleşik hem de süreli sergiler gerçekleştiriliyor.

 Fotoğraf ve resim sergilerinin yanı sıra enstalasyon çalışmalarına da yer veriliyor. Ayrıca müzede çocuklar ve gençlere yönelik, sosyal programlar ve eğitim projeleri gerçekleştiriliyor. Atölye çalışmaları ve yaz programları yenilenerek devam ediyor. İstanbul Modern’in soluklanabileceğiniz bir kafesiyle birlikte sanatla ilgili materyal bulabileceğiniz bir kütüphanesi var. Sinemasında da her yerde bulamayacağınız bağımsız filmler gösteriliyor.
 
Müzenin tüm etkinliklerine tekerli sandalye ile giriş mümkün. 6 ay-4 yaş arası çocuklar için bebek arabaları ücretsiz kullanılabiliyor. Resim yapmak isteyen müze ziyaretçilerine vestiyerden resim taburesi temin ediliyor.
Müze ziyareti öncesinde şemsiye, büyük boy çanta ve bagajları vestiyere bırakmak gerekiyor.

  • FOTOĞRAFLAR
NOTLAR Giriş ÜcretleriYetişkinlere 14 TL, gruplara (10 kişi ve üzeri) 12 TL, öğrenci, öğretmen, emekli ve 65 yaş üstündekiler için 7 TL. Müze üyeleri, 12 yaşından küçük çocuklar ve engelliler için giriş ücretsiz. Müzekart+ ile İstanbul Modern’e yılda sadece bir kez ücretsiz giriş yapılabiliyor.
  • İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Adres:Meclis-i Mebusan Cad Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No 4 Karaköy
  • Telefon:+90 (212) 334 73 00
  • Fax:+90 (212) 243 43 19
  • Web:http://www.istanbulmodern.org/
  • E-Mail:

Daha Büyük Görüntüle
Yorum Yapın Bu mekana hiç yorum yapılmamış! İlk yorumu siz yapmak istemez misiniz?