İSTANBUL
EN HİT 10 MEKAN
Sultanahmet Camii Sultanahmet Camii İstanbul, Fatih Ayasofya'nın 1934 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul'un ana camii konumuna ulaşmasıdır Sultanahmet Camii.
Miniatürk Miniatürk İstanbul, Beyoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaratılan Miniaturk’te Türkiyenin dört bir yanından seçilen tarih, kültür ve sanat eserlerinin minyatürleri bulunuyor.
Dolmabahçe Sarayı Dolmabahçe Sarayı İstanbul, Beşiktaş Gezmek için bir bütün gününüzü ayırmanızı gerektirecek Dolmabahçe Sarayı ...
Topkapı Sarayı Topkapı Sarayı İstanbul, Fatih Fatih Sultan Mehmed tarafından 1478’de yaptırılan Topkapı Sarayı, Sultan Abdülmecid’in Dolmabahçe Sarayı’nı yaptırmasına kadar yaklaşık 380 sene Devletin idare merkezi ve Osmanlı sultanlarının resmi ikametgahı olmuştur. Kuruluş yıllarında yaklaşık 700.000 m.² lik bir alanda yer alan Saray’ın bugünkü alanı 80.000 m.² dir.
Beylerbeyi Sarayı Beylerbeyi Sarayı İstanbul, Üsküdar Anadolu yakasının gözde mimarisi...
İstanbul Arkeoloji Müzesi İstanbul Arkeoloji Müzesi İstanbul, Fatih İstanbul Arkeoloji Müzeleri, tarihin koridorlarında bir yolculuk yapmak ve uygarlıkların izini sürmek isteyen tüm ziyaretçileri ağırlamaktadır.
Harbiye Askeri Müzesi Harbiye Askeri Müzesi İstanbul, Şişli Askerî Müze, İstanbul'un Harbiye semtinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan, 54.000 m²lik bir alan üzerinde kurulu 18.600 m²lik binasıyla bir yapılar kompleksidir.
İstanbul Modern Müzesi İstanbul Modern Müzesi İstanbul, Beyoğlu Modern ve yalın görünümü, gösterime soktuğu filmleriyle, ev sahipliği yaptığı sosyal ve eğitim projeleriyle 'klasik müze' anlayışını kentte ilk kıran adreslerden..
Çinili Köşk Çinili Köşk İstanbul, Fatih Arkeoloji Müzesi karşısındaki iki katlı enteresan binadır. Fatih Sultan Mehmet'in Topkapı Sarayında yaptırttığı ilk binadır.
Sakıp Sabancı Müzesi Sakıp Sabancı Müzesi İstanbul, Sarıyer Sakıp Sabancı’nın Atlı Köşk’ü şimdinin Sakıp Sabancı müzesi.