İSTANBUL
Babylon Babylon

Babylon

Açık büfe müzik keyfi!

Yeryüzüne ait tüm sesleri müzikseverlerle buluşturmayı amaç edinen Babylon, açıldığı günden beri farklı türlerden ve disiplinlerden yerli ve yabancı birçok müzisyeni ve sanatçıyı ağırlıyor.

1999 yılından bu yana İstanbul’un kent kültüründe öncü bir yere sahip olan ve Beyoğlu’ndaki devinimi Asmalımescit bölgesine taşıyan Babylon, mimari, akustik tasarımı ve teknik donanımıyla Türkiye’nin en iyi canlı müzik mekanı olarak değerlendiriliyor. Çok amaçlı bir mekan olan Babylon ajandasını yalnızca konserlerle sınırlamayıp, tiyatro, dans, video art, atölye çalışmaları, belgeseller gibi diğer sanat dallarına da programında yer veriyor.

 

Yurtdışı müzik endüstrisi temsilcileri tarafından İstanbul’da görülmesi gereken ilk 10 mekan arasında her zaman yerini bulan Babylon, yurtdışı kültür-sanat/seyahat basınının da en çok yazdığı ve ziyaret ettiği mekânlar arasında. Hem yerel hem de yabancı kültüre ait birçok farklı öğeyi içinde bulunduran ve bu çeşitlilikten güç alan Babylon, yeryüzündeki tüm müzisyenler ve müzikseverler için bir ev görevi görüyor.

 

  • FOTOĞRAFLAR
NOTLAR

Daha Büyük Görüntüle
Yorum Yapın
Gürkan Fazlı 04 Temmuz 2013, 17:08 müzik taksime gelipte babylon u görmemek olmaz kendinizi rahat hissedebileceğiniz süper bir mekan
Buse Vardar 29 Nisan 2013, 23:05 Harikalar diyarı cumartesileriminnnnnn tek adresii
Eda Sarsılmaz 09 Nisan 2013, 14:59 tarihin efsanesi Her sene getirdiği müzik grupları için binlerce teşekkürü hakeden konser mekanı.